Oficjalna strona Urzędu Miasta Zgorzelec

Polish English French German Greek Ukrainian

czech Mapa witryny

bip

Zgorzelec Nowy system gospodarki odpadami

kamery online

Konsultacje społeczne

OCALIMY OD ZAPOMNIENIA

Kontynuujemy nasz apel o przekazywanie zdjęć, listów, dokumentów i innych materialnych śladów życia w polskim Zgorzelcu.

Chodzi nam zwłaszcza o najstarsze obiekty 70-letniej historii naszego miasta, ale cenne będą wszystkie, pochodzące z lat 1945-2015. Są już pierwsze darowizny, mamy więc nadzieję, że ostatni odcinek naszej informacyjnej akcji będzie nosił tytuł „Razem Ocaliliśmy Od Zapomnienia”.
Wszystko wskazuje na to, iż nasz apel dotarł do sporej grupy mieszkańców. Docierają do nas pierwsze przedmioty, telefony z zapytaniami. Oczywiście akcja jest w toku, ponawiamy nasze prośby o przejrzenie domowych zbiorów i przekazywanie ich – na zasadzie darowizny, bądź zgody na dokonanie kopii – w ręce bibliotekarzy (MBP przy ul. Bohaterów Getta 1).
Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu serdecznie dziękuje Państwu: Romanowi Wisieckiemu, Marii Bury i Adamowi Jędrzejasowi, którzy pierwsi odpowiedzieli na nasz apel. Czekamy na kolejne darowizny, przekażcie tę informację rodzinie, znajomym, kolegom. Każdy materialny fragment życia Zgorzelca ma wartość historyczną, która z biegiem lat będzie rosła. Nasze miasto zasługuje na taką dokumentację.
Marek Żytomirski / Miejska Biblioteka Publiczna

Zdjęcie ze zbiorów pana Romana Wisieckiego: 
pielęgniarki

 

 

 

 

 

 

reklama

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Wicej informacji o plikach cookies znajdziesz w serwisie http://wszystkoociasteczkach.pl/