Oficjalna strona Urzędu Miasta Zgorzelec

Polish English French German Greek Ukrainian

czech Mapa witryny

bip

Zgorzelec Nowy system gospodarki odpadami

kamery online

Konsultacje społeczne

Wielka Majówka w Zgorzelcu

Słoneczna, typowo wiosenna pogoda jaką cieszyliśmy się podczas minionego, świątecznego weekendu zachęciła mieszkańców naszego miasta do wypoczynku w plenerze. Wielu z nich zdecydowało się wziąć udział w zgorzeleckim Pikniku na trawie, którym 2 maja, zainaugurowaliśmy sezon leżakowo-kocykowy.  


Zgorzelecki piknik, po przerwie modernizacyjnej wrócił w tym roku na skwer ks. Jerzego Popiełuszki. Piękne słońce, kwiaty na rabatach, uruchomiona fontanna, zielona trawa i rozstawione na niej leżaki zachęcały do mniej lub bardziej aktywnego odpoczynku w gronie rodziny, czy przyjaciół. Na wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić majówkę w mieście, od godziny 15.00 czekały występy artystyczne, w tym pokazy maluchów ze zgorzeleckich przedszkoli, występ Kwiatowianek i muzyczna przegląd polskich piosenek biesiadnych i nie tylko w wykonaniu teatru Frant.  Nie zabrakło też, tradycyjnego już, gara pysznej grochówki uwarzonej przez łódzki Teatr Kulinarny, potraw z grilla w kąciku gastronomicznym restauracji Bazylia, a nawet ogniska, na którym każdy mógł upiec to, co sam przyniósł. Wzorem lat poprzednich organizatorzy zachęcali uczestników zabawy do przygotowywania prawdziwych piknikowych nakryć. Najbardziej pomysłowe nagrodzono w ramach konkursu na najciekawszą aranżację piknikowego kocyka. Nagrodą główną był w nim, tak jak w poprzednich latach, piękny kosz piknikowy z wyposażeniem.  Najmłodsi uczestnicy pikniku świetnie bawili się w przygotowanej przez Miejski Klub Seniora strefie gier i zabaw oraz na stoisku biblioteki miejskiej, a zgorzeleccy policjanci niestrudzenie znakowali rowery i udzielali zainteresowanym różnego rodzaju porad. Piknik miejski zakończył się ok. godziny 20.00 koncertem muzyki łatwej, lekkiej i przyjemnej w wykonaniu grupy Tia Maria.

Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja
Drugi maja to także jedno z najmłodszych polskich świąt państwowych - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tak jak w poprzednich latach urząd miasta przygotował na tę okazję flagi narodowe, które podczas pikniku można było otrzymać od burmistrza lub senatora, którzy rozdawali je zainteresowanym. Dzięki akcji „Flaga na Dzień flagi”, którą zgorzelecki magistrat prowadzi od 2007 roku, nasze miasto z każdym rokiem jest coraz piękniej udekorowane i podczas świąt narodowych prezentuje się bardzo uroczyście. Widać to było także w niedzielę 3 maja, kiedy obchodziliśmy kolejną rocznicę bardzo ważnego dla naszej historii wydarzenia, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Z pewnością docenili to wszyscy, którzy wybrali się na świąteczną mszę w intencji Ojczyzny, odprawioną jak co roku o godzinie 11.00, w kościele pw. św. Bonifacego. Godzinę później, pod Pomnikiem Millenium, odbyła się krótka miejska uroczystość patriotyczna z udziałem przedstawicieli polskiego Parlamentu, władz miasta, powiatu i gmin ościennych, radnych powiatu, miasta i gminy, delegacji służb mundurowych, instytucji miejskich, organizacji społecznych i kombatanckich, stowarzyszeń i mieszkańców.

 

 

reklama

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Wicej informacji o plikach cookies znajdziesz w serwisie http://wszystkoociasteczkach.pl/