Oficjalna strona Urzędu Miasta Zgorzelec

Polish English French German Greek Ukrainian

czech Mapa witryny

bip

Zgorzelec Nowy system gospodarki odpadami

kamery online

Konsultacje społeczne

Tydzień Otwartych Drzwi w Szkole Muzycznej

Miasto - PSM  Tydzien Otwartych DrzwiOd 16 do 20 maja 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu trwać będzie Tydzień Otwartych Drzwi z licznymi imprezami towarzyszącymi. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat oraz ich rodziców. Jeśli jesteś zainteresowany nauką gry na instrumencie- przyjdź, zobacz, zapytaj!

W ramach Tygodnia Otwartych Drzwi  w auli szkoły muzycznej w Zgorzelcu przy ul. Langiewicza 29 odbywać się będzie szereg imprez. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w lekcjach otwartych, koncertach i konkursach.
W poniedziałek 16 maja od godz. 18.00 lekcję otwartą kształcenia słuchu dla kandydatów do szkoły II stopnia poprowadzi Dorota Adaszewska.

We wtorek 17 maja o godzinie 9.00 i 10.00 odbędą się koncerty umuzykalniające dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, które poprowadzi  Małgorzata Duda. Zagrają uczniowie zgorzeleckiej szkoły muzycznej, ale także zespół fletowy z „trójki”.

W środowe przedpołudnie 18 maja o godz. 10.00 w ramach obchodów Roku Feliksa Nowowiejskiego zgorzelecka szkoła muzyczna zaprasza na  Konkurs muzyczny nt. życia i twórczości tego kompozytora, który przygotowała Małgorzata Fornagiel. Nad konkursem patronat objęli: Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj oraz Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński.

W środowe popołudnie 18 maja o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich melomanów na Majowy Salonik Wiedeński. Podczas wspólnego koncertu pedagogów i uczniów szkoły muzycznej zabrzmią kompozycje solowe i kameralne klasyków wiedeńskich. Punktem kulminacyjnym programu będzie I część Tria fortepianowego op. 1 Ludwika van Beethovena w wykonaniu Anny Krupy, Doroty Straburzyńskiej oraz Jerzego Owczarza.

W czwartkowe przedpołudnie 19 maja w godz. 9.00, 10.30 i 12.00 odbędą się pokazy instrumentów oraz koncerty umuzykalniające dla uczniów szkół podstawowych organizowane przez Annę Łopatkę.

Natomiast w czwartkowe popołudnie 19 maja o godzinie 16.00 zapraszamy do auli PSM na pełen humoru i zabawy przegląd pt. „Figle muzyczne”. Ma on charakter koncertu niezwykle wesołego, w którym wykonawcy popisują się nie tylko umiejętnościami muzycznymi, ale także kabaretowymi. „Figle muzyczne” to koncert muzyki mało poważnej i z przymrużeniem oka.

Przypominamy, że tradycyjnie podczas Tygodnia Otwartych Drzwi można wejść na lekcje, oglądnąć klasy naszej szkoły, instrumenty, poznać nauczycieli i porozmawiać z uczniami. Jest to akcja promocyjna skierowana do całej społeczności Zgorzelca i okolic, a przede wszystkim do dzieci i młodzieży, którzy zainteresowani są edukacją muzyczna w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin zgorzeleckiej szkoły muzycznej w ramach Tygodnia Otwartych Drzwi! Na wszystkie imprezy w szkole muzycznej wstęp jest wolny!

Jednocześnie informujemy, że przesłuchania kwalifikacyjne dla kandydatów do PSM I st. odbędą się 21 i 22 czerwca w godz. 16.00 - 19.00. Egzamin wstępny dla kandydatów do PSM II st. odbędzie się 20 czerwca o godz. 15.00. Podania należy składać do 10 czerwca w sekretariacie szkoły przy ul. Langiewicza 29.


Dorota Adaszewska

reklama

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Wicej informacji o plikach cookies znajdziesz w serwisie http://wszystkoociasteczkach.pl/