Zgorzelec Nowy system gospodarki odpadami

kamery online

Konsultacje społeczne

VII Kolejka Zgorzeleckiej Ligii Futsalu

Liga FutsaluFC Seta nie zwalnia tempa i w „meczu kolejki” ogrywa rzutem na taśmę Ad Bud Design 4:3.

Niezwykły przebieg miało spotkanie dwóch czołowych drużyn XI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec. Ad Bud Design, po serii 3 porażek, w meczu z Fc Setą dwukrotnie gonił wynik, by w końcu wyjść na prowadzenie 3:2. Ambicja zawodników Fc Sety, przyniosła im jednak wyrównanie, a na sekundy przed końcem błąd bramkarza rywali pozwolił na odniesienie niezwykle ważnego zwycięstwa. Bardzo ciekawy i szybki mecz rozegrali również zawodnicy MOS Korczak z Amatorami Zawidów. Zawidowianie zagrali bardzo otwarte spotkanie stwarzając dużą ilość sytuacji bramkowych, których jednak nie wykorzystywali. MOS natomiast groźnie kontrował, będąc przy tym niezwykle skutecznym, co pozwoliło odnieść zwycięstwo 5:3. Drugi zespół z Zawidowa reprezentujący tamtejszy Ośrodek Kultury, w kolejnym spotkaniu VII kolejki zmierzył się z Gumisiami, których pokonał 5:2. Jako ostatni na parkiecie pojawili się Czarni Zgorzelec, którzy szukali swoich pierwszych punktów w meczu z Podwórkowym Klubem Sportowym. Po wyrównanym meczu PKS zwyciężył 6:4, a hat-trikiem popisał się Damian Jaśkiewicz. Niestety mało sportową postawę po raz drugi z rzędu zaprezentowali zawodnicy Wodociągów „oddając mecz” Unitalowi walkowerem, podobnie zachowały się Wesołe Romki nie przystępując do meczu z Bandziorami.
Sytuacja w tabeli zaczyna być coraz bardziej klarowna i na obecną chwilę 4 zespoły walczą o podium. Niewątpliwie największym zaskoczenie jest postawa FC Sety, która lideruje wspólnie z Unitalem. Za ich plecami blisko plasują się MOS oraz Bandziory. Za niespodziankę należy uznać daleką lokatę urzędujących mistrzów Ad Bud Design. Do końca rozgrywek pozostały jednak jeszcze 4 kolejki i różne rozstrzygnięcia są jeszcze możliwe.
Szczegółowe wyniki spotkań oraz „piątka kolejki”:
UNITAL – WODOCIĄGI 3:0 (walkower)
WESOŁE ROMKI – BANDZIORY 0:3 (walkower)
FC SETA – AD BUD DESIGN 4:3 (1:1)
Bramki: Burdejski, Lenik, Lorenc, Szczęsny B. (samobójcza) oraz Bystryk P.-2, Żurek.
AMATORZY ZAWIDÓW – MOS KORCZAK 3:5 (0:3)
Bramki: Michalkiewicz, Romańczuk, Baran oraz Witowski-2, Sopkowicz-2, Łuszczyk.
GUMISIE – OŚRODEK KULTURY ZAWIDÓW 2:5 (2:1)
Bramki: Duszyński-2 oraz Sareło R.-3, Sareło B., Kleszczyński.
CZARNI ZGORZELEC – PODWÓRKOWY KS 4:6 (2:1)
Bramki: Pajewski-2, Wróblewski-2 oraz Jaśkiewicz D.-3, Sieczko, Ćwiok.
Piątka VII kolejki:
Lorenc Patryk (Fc Seta) – najlepszy zawodnik, Burdejski Łukasz (FC Seta), Witowski Łukasz (MOS Korczak), Sareło Radosław (Ośrodek Kultury Zawidów), Jaśkiewicz Damian (Podwórkowy KS).
Na VIII kolejkę ZLF zapraszamy już za tydzień w niedzielę 04.02.2018r. od godz. 13:00 do hali sportowej CSR w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej.

Źródło: Bartłomiej Ćwiok