Oficjalna strona Urzędu Miasta Zgorzelec

Polish English French German Greek Ukrainian

czech Mapa witryny

bip

Zgorzelec Nowy system gospodarki odpadami

kamery online

Konsultacje społeczne

Zakończenie sezonu pływackiego 2017/2018

zgorzelec.euZakończyliśmy sezon pływacki 2017/2018.


Zanim nastąpiło oficjalne zakończenie Kamila i Sebastian sumiennie przygotowywali się do ostatnich zawodów w sezonie. W sobotę 9 czerwca Kamila Skwarczewska rywalizowała w Letnich Otwartych Mistrzostwach Dolnośląskiego OZP. Na dystansie 50 m st. motylkowym ustanowiła nowy rekord życiowy i z wynikiem 33.69 zajęła 10 miejsce. W wyścigu na 100 m st. dowolnym z czasem 1:08.34 zajęła 15 miejsce. Sebastian w niedzielę 17 czerwca rywalizował w Zielonej Górze w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 12 letnich. Rywalizację na 100 m st. dowolnym z rekordem życiowym ukończył na 2 miejscu (czas: 1:07.03), 400 m st. dowolnym zakończył na miejscu 6 i tu również rekord (poprawiony o 10 sekund) 5:33.87. 100 m st. motylkowym z czasem 1:25.21 ukończył na 4 miejscu a 200 m zmiennym z czasem 2:56.20 na miejscu 6 (również rekord życiowy!). Sebastian za 2 najlepsze starty uzbierał 557 punktów co dało mu 3 miejsce!
Nasz jedyny zawodnik w kategorii masters, Andrzej Daszyński również mocno przepracował ostatni fragment sezonu i zaliczył świetny występ na Letnich Mistrzostwach Polski w kategorii Masters. Andrzej w 8 startach aż 6 razy stawał na podium. 100 oraz 200 m st. motylkowym, 400 m st. zmiennym i 200 klasycznym ukończył na 3 miejscu. 200 m st. zmiennym oraz 800 dowolnym na 2. W wyścigach na 200 i 100 m st. grzbietowym niestety niewiele zabrakło do podium i rywalizację kończył na 5 miejscach.

Poniedziałek 18 czerwca upłynął nam pod znakiem tradycyjnego już meczu piłki wodnej, po którym przeszliśmy do krótkiego podsumowania całorocznych treningów oraz zawodów. Pan Remigiusz Śliwka, tato naszej zawodniczki, przygotował pyszny tort, którym wszyscy przybyli zajadali się ze smakiem. Na koniec na zawodników czekała mała niespodzianka w postaci drobnych upominków.
Z tego miejsca chcielibyśmy również podziękować dwójce naszych zawodników, Michałowi i Sandrze, za trud włożony w trening i reprezentowanie naszego Energetyka na zawodach w całej Polsce. Michał i Sandra postanowili zakończyć sportową karierę ale mamy nadzieję że będą odwiedzać nas na pływalni.

Pragniemy również podziękować darczyńcą, którzy wspierali zgorzeleckich pływaków:
firmie „REBUS” Ryszard Lewsza oraz firmie Citronex. Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom, sympatykom naszego klubu, wolontariuszom którzy dzielnie nas wspierali, włodarzom miasta Zgorzelec oraz prezesowi CSR p. Piotrowi Gruszczyńskiemu.  
Po ciężkim sezonie należy się odpoczynek. Tak więc odpoczywajcie, regenerujcie się i zbierajcie siły bo we wrześniu ruszamy z nowymi treningami.
Życzymy udanego ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.  

Trenerzy UKS Energetyk Zgorzelec: Robert, Adam, Łukasz

reklama

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Wicej informacji o plikach cookies znajdziesz w serwisie http://wszystkoociasteczkach.pl/